BLOG

Ubezpieczenia dla firm. Przegląd rozwiązań

Prowadzenie firmy to spora odpowiedzialność, a czasem nawet i ryzyko. Z tego powodu warto zadbać o dobre ubezpieczenie. Na niektóre formy działalności został wręcz nałożony obowiązek wykupienia ubezpieczenia OC. Dotyczy to branż, w których wymagana jest specjalna wiedza, wpis do rejestru czy odpowiednia licencja. Są to zawody między innymi takie jak: notariusz, adwokat, pośrednik ubezpieczeniowy, lekarz, księgowy, architekt czy pośrednik biura turystycznego. Każdy odpowiedzialny i rozsądny właściciel firmy decyduje się na jakąś formę ochrony ubezpieczeniowej. Świadczy to o profesjonalizmie i realnym podejściu do spraw związanych z prowadzeniem działalności. Czasami posiadanie odpowiedniego ubezpieczenia jest warunkiem rozpoczęcia współpracy z dużymi przedsiębiorcami lub warunkiem zawarcia umowy kredytowej na zakup powierzchni biurowej czy samochodów służbowych. Jakie są rodzaje ubezpieczeń dla firm? Można wybierać spośród ofert na ubezpieczenia od utraty dochodu, podróży służbowych, pracowników, odpowiedzialności cywilnej na produkt, odpowiedzialności cywilnej z tytułu prowadzonej działalności czy majątku i mienia firmy. Przyjrzyjmy się teraz bliżej niektórym z nich.

Ubezpieczenia majątkowe

Ubezpieczenia majątkowe mogą dotyczyć m.in. ubezpieczeń technicznych, mienia, OC, flot, utraty zysku bądź zabezpieczeń w branży transportowej. 

Ubezpieczenia pracownicze

Obecnie pracodawcy coraz częściej decydują się stworzenie programu ubezpieczenia grupowego w swojej firmie. Jest to wyrazem troski o bezpieczeństwo pracowników, a także uatrakcyjnia ofertę pracy. Poza tym, tworzy to dobry wizerunek firmy, a także sprawia, że pracownicy mają lepszą motywację do pracy i są bardziej lojalni wobec firmy.

Kompleksowe ubezpieczenia dla firm

Nie jesteśmy w stanie przewidzieć wszystkich sytuacji, które mogą być zagrożeniem dla płynności finansowej w firmie, dlatego warto zdecydować się na kompleksowe ubezpieczenie. Firmy, które korzystają ze sprzętu elektronicznego lub specjalistycznych maszyn, są również narażone na koszty związane z ich zepsuciem. Ubezpieczenie rozwiązuje ten problem, bo gwarantuje wypłatę odszkodowania w razie powstania strat materialnych wynikających z utraty lub awarii sprzętów i maszyn. Przedsiębiorca może też zabezpieczyć się przed uszkodzeniem lub utratą nieruchomości i znajdującego się w niej majątku.

Aby przedsiębiorca miał pewność, że jego firma będzie działać nieprzerwanie bez względu na okoliczności, musi wybrać dobre ubezpieczenie. Da mu to zabezpieczenie źródła swojego utrzymania i zapewni niezbędną ochronę. Ubezpieczenie firmy jest z pewnością rozsądnym środkiem ostrożności na wypadek nieprzewidzianych sytuacji.

Wróć do bloga