BLOG

Dlaczego warto ubezpieczyć się na życie?

W przyszłość powinniśmy spoglądać z otwartością i bez lęku. Wiemy też, że nic nie jest cenniejsze od naszego życia i zdrowia, ale nigdy nie przewidzimy, co szykuje dla na los. Zanim okoliczności nas zaskoczą, sprawdźmy, czy można się zabezpieczyć przed ich nieprzyjemnymi następstwami.

 

W trosce o najbliższych

Jeśli posiadamy rodzinę, naszym nadrzędnym celem jest troska o zabezpieczenie jej sytuacji bytowej i materialnej. Dlatego musimy zawczasu przewidzieć wszelkie okoliczności, również moment, gdyby nas nagle zabrakło. Aby nasi bliscy oprócz cierpienia związanego z żałobą, nie zostali narażeni na utratę stabilizacji finansowej. Możemy temu zapobiec, jeśli wykupimy ubezpieczenie na życie, które będzie stanowiło zabezpieczenie przed stratami finansowymi w wypadku naszego odejścia.

 

Jak to działa?

Nie ma pieniędzy, których warte byłoby nasze życie. Jednak można zsumować wydatki na utrzymanie członków rodziny i wówczas otrzymujemy realne wartości. W oparciu o te liczby ustala się wysokość składki i sumę przyszłej polisy. Taki jest cel ubezpieczenia, aby rodzina w przypadku naszej śmierci otrzymała odszkodowanie, dzięki któremu nie utraci stabilizacji finansowej. Uważa się, że wysokość odszkodowania powinna być co najmniej równa sumie netto naszych zarobków z okresu trzech lat. Kwota ta umożliwi naszym bliskim bezpieczny powrót do stabilizacji bez ryzyka popadnięcia w długi czy inne kłopoty materialne. Dzięki odszkodowaniu będzie można regularnie spłacać raty kredytu, zabezpieczyć karierę szkolną dzieci oraz uporządkować codzienne sprawy. Jeśli opisane okoliczności weźmiemy pod uwagę, to jasne staje się, że wykupienie ubezpieczenia na życie to przejaw dojrzałej miłości oraz odpowiedzialności za najbliższych. Kiedy zdecydujemy się na ten krok, warto skontaktować się z pracownikami naszej agencji ubezpieczeniowej. Wówczas poznamy najkorzystniejsze dla nas warunki ubezpieczenia. Na pewno zostaną nam zaproponowane różnego rodzaju rozszerzenia, poprawiające bezpieczeństwo naszej rodziny. Mimo że wykupienie polisy na życie nie jest obowiązkowe, wypada docenić jej rolę w trosce o przyszłość najbliższych.

 

 

Wróć do bloga